VÁLTOZÁSOK

13256271_1214054545280637_8570018690008641793_n.jpg

A Természetgyógyászat többféle alternatív ágazatát elsajátítva, akupunktúrás tanulmányaim során találkoztam össze a kínai öt elem tanával és ennek kapcsán egyfajta világlátással, ami meghatározó lett az életemre vonatkozóan.

A kínai filozófia két lapelven nyugszik. Ez, az egymással ellentétes tulajdonságokat és formákat jelölő Yin és Yang. Olyan mint a női-férfi energia, a hideg-meleg, a föld-a nap, a hold-a csillagok, az éjjel-a nappal, a tél-a nyár, a halál-a születés... Egyik sem létezhet a másik nélkül. Kapcsolatuk állandó, folytonos, de változó. Hol az egyik kerül túlsúlyba, hol a másik, hullámzik, mint a hangulatunk, illetve az energia amplitudója. Egy nagyon fontos jellemzője van: Mindig az EGYENSÚLY fenntartására törekszik. Ezt láthatjuk a taoista filozófusok szimbólumában: a Yin-Yang jelben is.

A Yin-Yang kifejezések, írásban először a JI-KING-ben, a  változások könyvében jelentek meg, kb. ie. 1250-ben. A világirodalom egyik legrégebbi és legnagyobb hatású könyve, Kína legfontosabb írásos emléke. Több évezredes bölcsességeket őriz.

Ez a világnézet segített nagyban megérteni a belső valóságomat és a külső történéseket. Közelebb vitt önmagam megismeréséhez és megértéséhez. Így más szemmel kezdtem el tekinteni mindenre és mindenkire. Ha VÁLTOZÁSBAN szemléljük a világunkat, megértjük, hogy az élet folyamatos átalakulás, akkor jobban eligazodunk a megpróbáltatások útvesztőiben. Fő szempont az egyensúly fenntartása mind a családban, az egészségben és az életünkben. 

Ellenben, gyerekkoromban még azt láttam, azt tanultam otthon, hogy az a biztos, ami állandó. "Az a biztos, ami már megvan!" "Járt utat a járatlanért fel ne adj!" S ha hiba csúszott a "számításba", valami nem az elgondolások szerint alakult, úgy hamar felütötte a fejét a kétségbeesés és úgy fogalmaztak eleim, hogy nagy baj történt. Kizökkentek a ritmusból, a megszokásból és a megváltozott helyzettel nehezen tudtak mit kezdeni. 

A keleten élő gyerekek már az anyatejjel szívják magukba az élet körforgásának természetességét. De nálunk, Európában félelem kapcsolódik a változásokhoz.

"Ahogy megszületünk, halálra vagyunk ítélve. Sejtjeink szaporodnak és folyamatosan pusztulnak, nagy-nagy küzdelemmel elérünk valamit, ami máris porrá omlik a kezünkben; szenvedünk, hogy valami a miénk legyen, nehogy elveszítsük. Félünk, ha nincs, s félünk, ha van; a változásban az ember örökké fenyegetve érzi magát, s nem is alaptalanul, mert ez nem más, mint a mulandóság iszonya, az "előbb-utóbb mindenem és mindenkim elvész" bizonyossága. 

A káosz örökké fenyegeti a rendet. A sötétség a fényt, a halál az életet. Ez a Teremtés drámája. Mivel Szellemünk időtlen és örökkévaló - itt, a múlandóság és változás és meghalás világában nem jól érzi magát! És fél. Aggódik. Szorong, hogy betörhet a káosz a rendbe, amit maradandónak véltünk. Ez baj, ez gond. Mivel a változás örök, a baj és a gond is örök. Állandóan jelen van. "  / Müller Péter /

A JI-KING szellemisége megtanít bölcsen élni, megmutatja, hogyan tudjuk visszaállítani magunkban és körülöttünk a RENDET és a HARMÓNIÁT. 

Amikor kibillent állapotba kerül az ember, jó, ha az első dolog: a lecsendesedés, az egyensúly visszanyerése. S ami régen negatív előjelű volt, ilyenkor pozitívvá válhat, mert egy fájdalmas szituációban nagyon sok erőt és megnyugvást adhat az a tudat, hogy: MINDEN ELMÚLIK EGYSZER.

S ha valaminek a lezárására, befejezésére kerülne sor, akkor tudd, hogy minden végben ott van a kezdet, az újjászületés: a megújulás, új helyek, új emberek, új kapcsolatok, lényünk új oldalainak felfedezése, új szemléletek, életmódváltás, a kíváncsiság, az újdonság örömének varázsa.

Ne félj a Változástól, a változás, maga az Élet! 

 

Kis Györgyi - Spirituális Tanácsadó, Kineziológus

06 20 / 620 4345